Operacja Zaćmy Gdańsk

Okulista Zygmunt Będkowski

Operacja zaćmy – Gdańsk

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest prawidłowe leczenie zaćmy. Operacja zaćmy to jeden z najtrudniejszych zabiegów medycznych, jakich może podjąć się okulista – wymaga to od niego pełnego profesjonalizmu, doświadczenia oraz sumienności. W związku z tym zapraszamy do naszej poradni. Wszystkie zabiegi wykonujemy prywatnie, dzięki czemu nie trzeba długo czekać na wizytę. Okulista Zygmunt Będkowski oferuje zabieg usunięcia zaćmy w kameralnych, możliwie mało stresujących warunkach, który będzie mało inwazyjny dla pacjenta, a w jego trakcie przeprowadzone zostanie usunięcie zmętniałej soczewki i wszczepienie sztucznej.

Leczenie zaćmy Gdańsk

Zabieg operacji zaćmy, przeprowadzany w kroplowym znieczuleniu miejscowym, polega na narzędziowym wejściu poprzez 3 porty do komory przedniej. Etap dalszy to wprowadzenie materiału wiskoelastycznego i nacięcie torebki przedniej specjalną pincetą. Kolejny etap to rozdrobnienie soczewki i odessanie głowicą ultradźwiękową zemulsyfikowanych mas soczewkowych. Torebkę własną soczewki pozostawia się w stanie nienaruszonym i w to miejsce wprowadza się akrylową soczewkę sztuczną. Następnie wypłukuje się oko z elementów wiskoelastycznych i uszczelnia wykonane wcześniej nacięcia okolicy rąbka rogówki. Zabieg przeprowadza się bez użycia szwów i bez znieczulenia drogą injekcji dotkankowych. Jedyna ingerencja penetrująca tkankę, na etapie przygotowawczym do zabiegu, to dożylne założenie wenflonu, celem bezpieczeństwa przeprowadzanej procedury chirurgicznej. Czas trwania zabiegu zależy od twardości soczewki. Twardość soczewki wzrasta wraz z wiekiem pacjenta i czasem trwania procesu tworzenia się zaćmy, co powinno skłaniać do nieodwlekania operacji w nieskończoność – ponieważ zwiększa to możliwość ewentualnych powikłań, w szczególności w okolicy rogówki (dekompensacja pooperacyjna rogówki).

Przygotowanie do zabiegu leczenia zaćmy

Przygotowanie do zabiegu polega na przeprowadzeniu szeregu podstawowych badań krwi oraz kilkudniowego podawania kropli (antybiotyk + niesterydowe leki przeciwzapalne). Niezmiernie istotne jest ustabilizowanie ciśnienia tętniczego (przy ciśnieniu wyższym niż 160 mmHg zabieg nie może być przeprowadzony z uwagi na niebezpieczeństwo krwotoku wypierającego z utratą widzenia). Istotne jest również uporządkowanie uzębienia u zaprzyjaźnionego stomatologa.


Duże doświadczenie w zakresie operacji zaćmy

Zygmunt Będkowski jest doświadczonym lekarzem w dziedzinie leczenia zaćmy. Doświadczenie chirurgiczne sprowadza się do przeprowadzenia kilkudziesięciu tysięcy operacji zaćmy na terenie kraju. Wszystkie zabiegi przebiegają w znieczuleniu miejscowym. Całość odbywa się w profesjonalnym, odpowiednio wyposażonym gabinecie medycznym. W związku z tym mogą mieć Państwo pewność, że operacja zostanie przeprowadzona w sposób możliwie bezpieczny. Proces przeprowadzenia zabiegu operacji zaćmy jest stosunkowo krótki i trwa około 20 minut. Operacja zaćmy polega na zastąpieniu zmętniałej soczewki (zaćmy) soczewką sztuczną, akrylową.

Zdajemy sobie sprawę, że operacja zaćmy wymaga ogromnego zaufania do lekarza. Zapraszamy do umówienia się na wizytę w Gdańsku, Plac Wałowy 3, aby porozmawiać na temat operacji usunięcia zaćmy. Zapewniamy możliwie krótkie terminy zabiegu, a wszelkie soczewki stosowane podczas niego zostały przetestowane na wielotysięcznej populacji pacjentów. Operacja zaćmy Gdańsk – zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.